• اطلاعیه ها

• پیام   ۱۶/۰۱/۲۳

به فروم ایران آنکارا خوش آمدید.
  • 0

ویزای موقت کار- فرصت مطالعاتی دانشجویان دکتری

سوال

ارسال شده در

با سلام و احترام

من دانشجوی دکتری مشترک بین کشور فرانسه و ایران هستم. در حال حاضر نیز در فرانسه به سر میبرم. این امکان برای من مقدور هست که از طریق حمایت مالی دانشگاه فرانسوی، فرصت مطالعاتی 2-3 ماهه به مونترال برم.

من یکبار برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و حتی انگشت نگاری را هم در پاریس انجام دادم. جواب سی آی سی این بود که در گروه اشتباهی اقدام کردم و بایستی برای ویزای کار تحت کد معافیت LMIA C44 اقدام کنم.

مدارکی که در حال حاضر دارم:

مدرک لیسانس، ارشد و گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع دکتری.

نامه ساپورت مالی از طرف دانشگاه فرانسوی

دعوت نامه از طرف استاد کانادایی برای ماه های ژوئن و جولای

من در وبسایت سی آی سی دیدم که مدارک دیگری هم لازمه. منتها قبل از اقدام برای ویزا میخواستم در خصوص چندین مساله از شما درخواست راهنمایی کنم:

1- در سایت نوشته شده که شاید درخواست گواهی عدم سوء پیشینه شود، با توجه به اینکه من الان در ایران نیستم و اگر از طریق سفارت اقدام کنم حدود 2 ماه یا بیشتر باید منتظر این گواهی باشم. آیا به نظر شما اول برای ویزا اقدام کنم و در همین حین برای سوء پیشینه هم اقدام کنم و اگر سی آی سی درخواست گواهی کرد بعد برای آنها این گواهی را بفرستم؟ یا اینکه اونها حتما این نامه را خواهند خواست و باید اول نامه را داشته باشم و بعد اقدام کنم؟ من تا بحال گواهی عدم سوء پیشینه نگرفته ام ولی جرمی هم ندارم.

2- در سال 2015 من از ژانویه تا جولای و از سپتامبر تا آخر دسامبر در فرانسه بوده ام. به نظر شما آیا آنها گواهی عدم سوء پیشینه از فرانسه را هم نیاز خواهند داشت؟

3- در حال حاضر دعوت نامه برای ماه ژوئن و جولای تنظیم شده است. اما من استرس این را دارم که مبادا تا ژوئن جواب ویزا را نداشته باشم. ممنون میشم اگر توضیح بفرمایید که اگر جواب ویزا دیرتر از تاریخ دعوت نامه بیاد مساله به چه شکل خواهد بود؟

4- آیا هنگامی که ویزا آماده میشه، الزاما خود شخص باید بره سفارت و جواب را بگیره یا از طریق سایت سی آی سی همه چی پیش میره؟

5- برای من این امکان مقدور هست که تاریخ دعوت نامه را به ماه سپتامبر تغییر بدهم. اما با توجه به اینکه در این صورت من باید ماه های ژوئن، جولای و آگوست را در ایران باشم و این در حالیست که برای ویزا از فرانسه اقدام کرده ام. آیا مشکلی از این لحاظ وجود نخواهند داشت؟

لازم به ذکر است که من گواهی اقامت موقت فرانسه تا ماه ژوئن 2017 را هم دارا هستم.  

این شرح مختصر از وضعیت است و ممنون میشم اگر لطف بفرمایید و راهنمایی کنید.  اگر سوال خاصی مد نظرتون هست در خدمتتان هستم.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

1 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

• 0

ارسال شده در

در 11 ساعت قبل، Tahereh گفته است :

با سلام و احترام

من دانشجوی دکتری مشترک بین کشور فرانسه و ایران هستم. در حال حاضر نیز در فرانسه به سر میبرم. این امکان برای من مقدور هست که از طریق حمایت مالی دانشگاه فرانسوی، فرصت مطالعاتی 2-3 ماهه به مونترال برم.

من یکبار برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردم و حتی انگشت نگاری را هم در پاریس انجام دادم. جواب سی آی سی این بود که در گروه اشتباهی اقدام کردم و بایستی برای ویزای کار تحت کد معافیت LMIA C44 اقدام کنم.

سلام. ویزای فرصت مطالعاتی کانادا تو دسته ویزاهای کاری قرار میگیره که البته از یک سری قوانین اداره کار مستثنی هستند. دانشگاه کانادا باید به شما شماره LMIA  بده و 230 دلار به حساب اداره مهاجرت واریز کنند و رسیدش رو به شما بدند. نیازی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه نیست، فقط به احتمال زیاد نیاز به انجام معاینه پزشکی هست که شما باید پیش پزشکای معتمد کانادا در فرانسه معاینه پزشکی انجام بدید. اگر شروع دوره شما ماه ژوئن هست، از همین الان میتونید اقدام کنید و اگر جواب ویزا تا اون زمان اعلام نشد، ناچار هستید که ادمیشن رو دیفر کنید برای ترم آینده و یا اینکه ازدانشگاه نامه لیت ارایول LATE Arrival بگیرید که البته من فکر نمیکنم چنین مشکلی پیش بیاد اگر الان اقدام کنید. بعد از اینکه ویزا اپروو approved شد نیازی به مراجعه شما نیست و میشه پاسپورت رو پیکاپ کرد. به نظر من با توجه به شرایط شما برای همون دوره ژوئن اقدام کنید بهتره.

1 کاربر پسند دیده است

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری